HALAS YAŞAM - Eryaman Yoga - Eryaman Yoga Pilates

HALAS YAŞAM - Eryaman Yoga - Eryaman Yoga Pilates

HALAS YAŞAM - Eryaman Yoga - Eryaman Yoga Pilates
HALAS YAŞAM - Eryaman Yoga - Eryaman Yoga Pilates
+1
Haber albümü için resme tıklayın

HALAS YAŞAM - Eryaman Yoga - Eryaman Yoga Pilates

,Halas Yaşam, Eryaman'da üç yılı aşkın sürede 10.000'den fazla danışana ulaşan ACT Psikoloji Merkezi'nin gerçekleştirdiği büyük hayalidir. 40 kişilik büyük bir eğitmen kadrosuyla, sadece lisansüstü eğitim derecesine sahip uzmanlarla oluşturulan Halas Yaşam, disiplinler arası fayda ve bütünsel yaşam yaklaşımını benimsemektedir.

"Halas", bireyin hayata ve topluma, tüm zorlamalara ve telaşlara dur diyerek kendine yönelmesinin bir ifadesidir. Kelime anlamı olarak arınma ve kurtuluşu simgeler. Tüm bu hizmetleri sunabilmek için 20 milyonu aşkın bir yatırımla özenle hazırlanan Halas Yaşam, "Burada Herkes Kendi Renginde Çiçek Açar" mottosuyla bireyin öze doğru bir yolculuğuna destek olmaktadır. Sonuç olarak Halas Yaşam, “Burada Herkes Kendi Renginde Çiçek Açar” mottosu ile bireyin öze yolculuğudur.

Halas Yaşam Fikri Nasıl Doğdu?

insan hayallerinin bir kısmına ulaştıktan sonra bir noktada şunu fark ediyor; nereye gidersek gidelim, neye sahip olursak olalım, amacımız hep “kendimize gelmek”. Yani lüks bir arabanın içerisinde daha bir Eşref olacağımı varsayıyorum ya da istediğim o mevkide... İşte bunu fark ettiğimde hiçbir yere gitmeden, hiçbir şeye sahip olmadan kendine ulaşma fikriyle Halas Yaşam’ı kurguladım. Yani, acı bir aydınlanmanın arınma çözümüydü aslında...

Kimleri Halas Yaşam’a davet ediyoruz?

Hayatı bir beste olarak görüyoruz, bazı nakaratlar hüzünlü bazı nakaratlar ise enerjik. Biz, hayat bestesinin son nakaratını duyduğunda ayağa kalkıp, kendini alkışlamak isteyen herkesi Halas Yaşam’a davet ediyoruz.

Halas Yaşam ailesinde kimler var?

Tüm bu çalışmalar alanında yüksek öğrenimini tamamlamış, yaşam boyu gelişim ilkesi ile yolda olduğunu bilen arkadaşlarımızla gerçekleşiyor. Ailemizde yoga ve pilates eğitmenleri, diyetisyenler, fizyoterapist ve psikologlar bulunuyor.

Kendinize Ulaşmanızı Hedefliyoruz

Hepimizin psikolojik ihtiyaçları var. Bunları çoğu zaman çevremizden karşılamaya çalışıyoruz. İlişkilerimizde değerli, işimizde başarılı, problemlerimizde yeterli olma ihtiyacımızı karşılamak istiyoruz. Peki, tüm çevremize karşı verdiğimiz bu mücadelede desteğimiz kim? Bedenimizle ve kendimizle olan ilişkimiz. "Halas Yaşam", kişinin tüm ihtiyaçlarını çevresinden çok kendisinin karşılayabileceğine inanır. Yani, değer görme ihtiyacı olanlar, bunu kendi içlerinde bulmayı tercih ederler. Kendi bedenlerinin ve zihinlerinin özyeterliliğine giden bir yolculuğa çıkanlar için buradayız. Bizimle birlikte yürümek isteyenler için...

Yoga Eğitmeni Yağmur Öztürk - Eryaman Yoga

2016-2021 tarihler arasında Güven Hastanesinde Yoğun Bakım Hemşiresi olarak görev yapan Yağmur ÖZTÜRK 2018 yılında yoga ile tanıştıktan sonra bu derin öğretiyi öğrenmek için 280 saatlik “Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi”ni tamamlamıştır. 2019 yılında Yoga Eğitmeni olarak dersler vermeye başlayan Yağmur Öztürk aynı zamanda yoganın çeşitli alanlarında da eğitimler almaya devam etmiştir. 2019 yılından bu güne Hamak Yogası, Yin Yoga, Çocuk Yogası, Hamile Yogası, Yüz Yogası, Ses Meditasyonu, Kadim Nefes ve Meditasyon Teknikleri gibi bir çok eğitim almıştır.

Ankara Eryaman Yoga

Fiziksel ve zihinsel birçok faydası olan yoga, esnekliği, gücü ve dengeyi geliştirmeye yardımcı olurken, doğru postürü de teşvik eder. Kan dolaşımını düzenler ve bağışıklık sisteminin sağlıklı kalmasına olanak sağlar. Esneklik, güç ve denge sadece fiziksel olarak gelişmekle kalmaz, aynı zamanda yoga matında geliştirilen her hal, kişinin yaşamının diğer alanlarında da değişmeye ve dönüşmeye başlar.

Eryaman Yoga Kursları - Ankara Eryaman Yoga Kursu - Eryaman Yoga Salonları

Fiziksel hareket düzeyinin artması, kontrollü nefes almanın ve farkındalığın birleşimi, beynin çeşitli işlevlerine yardımcı olur. Bu da sakinlik, rahatlama ve kabul duygularının gelişmesine katkı sağlar. Yoga aynı zamanda zihinsel berraklığı ve duygusal istikrarı da destekler. Günlük yaşama dair endişeleri, kaygı ve depresyonu büyük ölçüde azaltabilir.

Eryaman Yoga Dersi - Eryaman Hamak Yogası ( Hamak Yoga Eryaman - Eryaman Yoga Kursu )

Yoga, Sanskritçe "Yuj" kelime kökünden türemiş olup "birlik, bütünleşme" anlamına gelir. Ruh, beden ve zihin bütünlüğünü ifade eder. Yoga, bedeni, zihni ve ruhu eğitmek ve kişinin kendisini tanımasını sağlayan en eski kişisel gelişim yöntemlerinden biridir. Yoga, bir din ya da bilim değil; soyut ve somut olanı birleştiren bir yaşam felsefesidir.

Eryaman Hamak Yoga ve Yoga Eryaman & Eryaman'da Yoga Kursu

Yoga'nın temel amacı, kişinin "kendisiyle" ve "var olan her şey" ile derin bir birliktelik ve şefkat duygusu oluşturmasıdır. Osho'nun "Yoga anlatılmaz, sadece deneyimlerseniz anlayabilirsiniz." sözü, yoganın anlatabildiklerimizden daha derin ve çok daha değerli bir alanı işaret etmektedir. Siz de yoganın sunduğu faydalardan yararlanmak ve giderek karmaşıklaşan hayatın içinde kendinizle baş başa kalmak için bir adım atabilirsiniz.

Pilates Antrenörü Sibel Ekeyılmaz - Eryaman Yoga Pilates

Türkiye Cimnastik Federasyonu / 2. Kademe Pilates Antrenörü olan Sibel EKEYILMAZ 8 yıldır pilates alanında hizmet vermektedir Pilates, vücuda denge, esneklik ve güç kazandırarak sağlık ve zindelik sağlayan bir egzersiz sistemidir. Doğru bir postürü koruyarak duruş bozukluklarını düzeltmeye ve omurga sağlığını güçlendirmeye yardımcı olur. Pilatesin, kas gücünü artırırken kas dengesini sağlayarak ortopedik rahatsızlıkların önlenmesinde ve iyileştirilmesinde etkili olduğu bilinmektedir. Ayrıca, nefes kontrolü ve konsantrasyonu geliştirerek zihin ve beden arasındaki bağlantıyı güçlendirir. Zihin ve beden arasındaki bu uyumun kazanılması stresi azaltır, zihni sakinleştirir ve genel iyilik halini arttırır. Kasların uzamasını ve esnemesini sağlayarak kasların daha rahat çalışabilmesini sağlar. Böylece stresi azaltarak vücudun daha kontrollü hareket etmesine yardımcı olur. Bu nedenle, pilatesin sağladığı faydalar sadece fiziksel sağlığı değil, aynı zamanda zihinsel ve duygusal sağlığı da olumlu yönde etkileyebilir.

30 Mar 2024 - 16:08 - Yaşamgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İnternet Manşet Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İnternet Manşet hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler İnternet Manşet editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İnternet Manşet değil haberi geçen ajanstır.Anket Survivor All Star 2024 Şampiyonu Kim Olur?
Tüm anketler